przesuń do treści
BiP
Siedziba Urzędu Miasta w Kępnie

Zamówienia publiczne

Zaproszenie do składania ofert na wykonanie "Automatycznej stacji meteorologicznej przeznaczonej do Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej na terenie powiatu kępińskiego

Data publikacji: 2019-04-19

Ważne do: 2019-05-01 13:02:00

Kępno, dnia 19 kwietnia 2019 roku

OŚ.603.1.2017                                                                                  

 

Rozeznanie rynku

Starostwo Powiatowe w celu zbadania oferty rynkowej oraz oszacowania wartości zamówienia zaprasza do przesłania ofert na wykonanie „Automatycznej stacji meteorologicznej przeznaczonej do Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej na terenie powiatu kępińskiego”.

Zamawiający kierując się zasadą ponoszenia wydatków w sposób celowy i oszczędny z zachowaniem należytej staranności i uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów kieruje niniejsze zapytanie w ramach rozeznania rynku, w celu oszacowania wartości zamówienia na przedmiot zamówienia jak wyżej.

Niniejsze rozeznanie ma na celu przeprowadzenie szacowania wartości zamówienia. Przedstawione rozeznanie nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów ustawy z dnia  23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 2018 r., poz. 1025 z późn. zm.), jak również nie jest ogłoszeniem o zamówieniu publicznym w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r., poz. 1579 z późn. zm.) i służy wyłącznie oszacowaniu wartości zamówienia.

  1. Zamawiający.

Powiat Kępiński: adres: ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno, NIP 619-20-19-753.

  1. Przedmiot zamówienia.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na terenie powiatu kępińskiego stacji meteorologicznej pracującej na rzecz Systemu Monitoringu Suszy wraz z niezbędnymi przyłączami energetycznymi.

Lokalizacja przedsięwzięcia: działka nr 188 i 189 obręb: Trębaczów, gmina Perzów.

  • Wymagania techniczne dotyczące przedmiotu zamówienia określa załącznik Nr 1 do rozeznania rynku.
  • Okres gwarancji i jej zakres.

Wszystkie elementy przedmiotu zamówienia muszą być objęte gwarancją na okres co najmniej 24 miesięcy.

  1. Planowany termin realizacji zamówienia:

Do 45 dni od dnia zawarcia umowy.

  1. Forma składania ofert.

Ofertę należy złożyć do dnia 30 kwietnia 2019 r. drogą elektroniczną na adres e-mail: marek.ores@powiatkepno.pl lud pocztą tradycyjna w zamkniętej kopercie.

Koperta z ofertą powinna posiadać dopisek:

„Automatyczna stacja meteorologiczna przeznaczona do Systemu Monitoringu  Suszy Rolniczej na terenie powiatu kępińskiego”

  1. Informacje szczegółowe na temat zamówienia:

Wszelkich informacji dotyczących przedmiotu zamówienia udziela:

  • Marek Oreś tel. 62 78 28 909
  • Joanna Steć tel. 62 78 28 918

Załącznikiem do niniejszego ogłoszenia są:

  • Wymagania techniczne przedmiotu zamówienia – załącznik Nr 1
  • Formularz ofertowy – załącznik nr 2

 

Z uwagi na wartość zamówienia nie przekraczającą 30.000 euro, postępowanie jest prowadzone bez zastosowania przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych, zgodnie z Regulaminem udzielania przez jednostki organizacyjne Powiatu Kępińskiego (Uchwała Nr 166.V.2017  Zarządu Powiatu Kępińskiego z dnia 20 kwietnia 2017 r.).

 

z up. STAROSTY

Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska,

Rolnictwa i Leśnictwa

Marek Oreś

 

 

Załącznik nr 1

Wymagania techniczne przedmiotu zamówienia

„Automatyczna stacja meteorologiczna przeznaczona

do Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej na terenie powiatu kępińskiego”

  1. Parametry ogólne

1

Datalogger z pamięcią wewnętrzną danych min. 10 MB FLASH (nie RAM), konfiguracja wejść pomiarowych:

  • 8 wejść analogowych uniwersalnych
  • 0..20mV do 0..2V lub 4..20mA,
  • 4 wejścia bezpośrednie Pt 100
  • 2 wejścia impulsowe - licznikowe
  • 2 wejścia częstotliwościowe
  • 1 złącze RS485 do obsługi oddalonych
  • czujników (rozszerzenia zestawu czujników)
  • 1 złącze RS232 do obsługi oddalonych czujników
  • możliwość podłączenia sondy wilgotności gleby THETA (6 sygnałów napięciowych 0..1V), z pozostawieniem wolnych minimum czterech wejść analogowych uniwersalnych
  • złącza komunikacyjne: ETHERNET, USB, RS232
  • wbudowane mechanizmy obsługi LAN, modemu 3G, modemu PSTN,
  • wbudowany stos protokołów TCP/IP
  • temperatura pracy: -40..+85 °C bez dodatkowego podgrzewania,

Oprogramowanie pomiarowe loggera:

  • częstotliwość próbkowania lepsza niż 2 s,
  • częstotliwość zapisu od 1 min. do 3 godz.,
  • możliwość zapisu każdego parametru z innym cyklem pomiarowym,
  • tworzenie czujników wirtualnych na podstawie odczytów chwilowych (próbkowania) - np. wartości średnie, minimalne, maksymalne, suma
  • możliwość bezpośredniego pobrania danych z loggera na nośnik typu USB-PenDrive bez użycia dodatkowego sprzętu (laptopa itp.).
  • buforowanie danych w zasobach pamięci dyskowej FLASH loggera na wypadek braku łącza internetowego do serwera (min. 3 dni buforowania danych), automatyczne wysyłanie zaległych danych po przywróceniu łącza.

2

Szafa z tworzywa sztucznego wysokoudarowego, stopień szczelności IP66, do zabudowy loggera i niezbędnych akcesoriów pomiarowych do wstawienia buforu akumulatorowego, wyposażona w ochronę przepięciową kat. B+C

3

Maszt o wysokości min. 10m, konstrukcja lekka z odciągami, do zamocowania wiatromierza, masa i konstrukcja umożliwiająca ręczne opuszczanie do pozycji dostępnej z ziemi w celu serwisowania przyrządów. Montaż bez użycia sprzętu mechanicznego, konstrukcja spełniająca kryterium obiektu tymczasowego w myśl Prawa Budowlanego

4

Zestaw zasilający stację meteorologiczną zapewniający całoroczne użytkowanie stacji: w postaci odpowiedniego bufora akumulatorowego zapewniającego pracę stacji przynajmniej przez 100 godzin w czasie braku ładowania. Min 100Ah

5

Wiatromierz do pomiaru kierunku i prędkości wiatru, zespolony, prędkość startu pomiaru prędkości: <0.5 m/s, wbudowane zabezpieczenia przepięciowe, podłączenie kablem transmisji szeregowej RS485 protokołem MODBUS-RTU lub sygnał analogowy, dokładność pomiaru prędkości min. 4% dla v>1 m/s, pomiaru kierunku bez strefy martwej, rozdzielczość min. 1/64 kąta pełnego. Montaż na wysokości 10m npg.

6

Czujnik temperatury i wilgotności powietrza:

Pomiar temperatury: rodzaj elementu - Pt100, zakres temp. -40 do 60°C, dokładność pomiaru +/- 0,1 °C – klasa 1/3B wg. PN-EN-60751 (IEC-751), wyjście: podłączenie 4‑przewodowe elementu Pt100,

Pomiar wilgotności: zakres wilgotności mierzonej 0-100 (%), dokładność ± 1% RH (0..90% RH), ± 2% RH (90.. 100% RH) @20 °C, wyjście napięciowe – szt. 1

Montaż na wysokości 2m npg.

7

Osłona antyradiacyjna do czujnika temperatury i wilgotności, z tworzywa termoformowanego lub epoksydowego, kształt walcowy, z ramieniem mocującym i uniwersalnym uchwytem do czujnika szt. 1

8

Czujnik temperatury powietrza (bis): pt100, dokładność 0,1 °C - klasa 1/3B wg. PN-EN-60751 (IEC-751), kabel odporny na UV oraz warunki środowiskowe umożliwiający montaż w ziemi bez dodatkowej ochrony, długość min. 2m.

Montaż na wysokości 2m npg.

9

Osłona antyradiacyjna do czujnika temperatury (+200 bis), z tworzywa termoformowanego lub epoksydowego, kształt walcowy, z ramieniem mocującym i uniwersalnym uchwytem do czujnika.

10

Czujnik temperatury przygruntowej, typu Pt 100, dokładność 0,1 °C - klasa 1/3B wg. PN-EN-60751 (IEC-751), kabel odporny na UV oraz warunki środowiskowe umożliwiający montaż w ziemi bez dodatkowej ochrony, długość min. 8m.

Montaż na wysokości 5 cm npg.

11

Osłona antyradiacyjna do czujnika temperatury przygruntowej, z tworzywa termoformowanego lub epoksydowego, kształt walcowy, z uchwytem czujnika.

12

Czujniki temperatury gleby, typu Pt 100, dokładność 0,1 °C – klasa 1/3B wg. PN-EN-60751 (IEC-751), kabel odporny na UV oraz warunki środowiskowe umożliwiający montaż w ziemi bez dodatkowej ochrony, długość min. 8m.

Montaż na głębokości 10 cm.

13

Deszczomierz całoroczny korytkowy, nieogrzewany, apertura 200 cm2, pracujący w zakresie temperatur od 0 °C (wielkość opadu z rozdzielczością  0,1 mm). Montaż w gruncie, tak aby pierścień zbiorczy znajdował się na wysokości 1 m npg. – szt 1

Deszczomierz całoroczny korytkowy, ogrzewany, apertura 200 cm2, pracujący w zakresie temperatur od 0 °C (wielkość opadu z rozdzielczością 0,1 mm). Montaż w gruncie, tak aby pierścień zbiorczy znajdował się na wysokości 1 m npg. – szt 1

14

Transfer danych (źródło):

- Kanał podstawowy: modem 3G

- Kanał lokalny: Ethernet

Przeznaczenie danych: serwer IUNG

15

Oprogramowanie do obsługi stacji i do transmisji danych przez moduł 3G, skonfigurowanie połączenia do serwera danych IUNG: wykonawca zapewni (skonfiguruje) bezpośredni transfer danych z loggera stacji pomiarowej wyposażonej w modem 3G do bazy danych serwera Zamawiającego (podłączonego do publicznej sieci internetowej). Transfer danych z loggera na serwer powinien odbywać się co 10-15 min. Dla bezpieczeństwa danych - nie dopuszcza się transferu danych ze stacji pomiarowej do serwera IUNG za pośrednictwem innego serwera.

Modyfikacja aplikacji serwerowej udostępniającej dane przez Internet - dopisanie 2 stacji pomiarowych będących przedmiotem zamówienia, do aplikacji www na serwerze Zamawiającego, wizualizowanych wspólnie ze stacjami dotychczas eksploatowanymi przez Zamawiającego.

16

Ogrodzenie stacji z elementów prefabrykowanych ocynkowanych, wysokość 170 cm, furtka z zamknięciem.

Wymiary ogródka meteorologicznego max. 7,5m x 7,5m

  1. Program pomiarowy stacji meteorologicznej

1

Parametry środowiskowe mierzone są przez czujniki pomiarowe, wymienione w pkt. 1.5 – 1.14 podłączone kablami do loggera pomiarowego (pkt. 1.1).

2

Podstawowym cyklem pomiarowym jest 10 minut z wyjątkiem deszczomierzy, pracujących w cyklu 1-minutowym.

3

Czujniki są próbkowane w sposób ciągły co max. 3 sekundy. Próbki te są używane do wyznaczania wartości minimalnych, maksymalnych i średnich w danym cyklu pomiarowym (min. 200 próbek w cyklu pomiarowym).

4

Wynikowe parametry mierzone lub wyliczane przez logger za okres pomiarowy, wysyłane do serwera:

  • Suma opadu z deszczomierza 1 oraz 2
  • Wilgotność względna powietrza na wysokości 200 cm – chwilowa, średnia, minimalna, maksymalna
  • Temperatura powietrza na wysokości 200 cm – chwilowa, średnia, minimalna, maksymalna
  • Temperatura powietrza (czujnik „bis”) na wysokości 200 cm – chwilowa, średnia, minimalna, maksymalna
  • Temperatura powietrza na wysokości 5 cm – chwilowa, średnia, minimalna, maksymalna
  • Temperatura gruntu na głębokości 10 cm – chwilowa, średnia, minimalna, maksymalna
  • Prędkość wiatru – średnia, minimalna, maksymalna
  • Kierunek wiatru – średni, minimalny, maksymalny; uśrednianie kierunku – wektorowe
  • Napięcie zasilania (napięcie akumulatora buforującego) – wartość chwilowa
 III. Wymagania dotyczące montażu i ekspozycji czujników

1

Jeżeli Zamawiający nie określi inaczej, obowiązują wytyczne montażu i ekspozycji czujników określone przez WMO oraz IMGW, szczególnie w dokumencie: „Guide to Meteorological Instruments and Methods of Observation”.

2

Przed przystąpieniem do montażu Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji projekt (opis) zagospodarowania ogródka meteorologicznego oraz sposobu instalacji czujników. Zamawiający w ciągu 3 dni roboczych dokona akceptacji projektu lub zażąda wprowadzenia zmian.

z up. STAROSTY

Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska,

         Rolnictwa i Leśnictwa

  Marek Oreś

 

Załącznik nr 2

FORMULARZ OFERTOWY

W odpowiedzi na zapytanie w ramach rozeznania rynku dotyczącego wykonania zamówienia p.n.: „Automatyczna stacja meteorologiczna przeznaczona do Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej na terenie powiatu kępińskiego”

Nazwa Wykonawcy: ………………………………………………………………………………………

Adres Wykonawcy: ………………………………………………………………………………………..

NIP:…………………………… ………………. REGON:…….…………………………………………

Nr KRS/CEDiG …………………………………………………………………………………….……..

nr telefonu:…………………… nr faks: ……………..…………… adres e-mail:……………………

Odpowiadając na zapytanie ofertowe w ramach rozeznania rynku:

  1. Oferujemy wykonanie przedmiotu zamówienia za cenę netto ……………………………… zł, słownie złotych: …………………………………………………………………………………

Do ceny netto zostanie doliczony podatek VAT …% w kwocie: …………………………... zł, słownie złotych: …………………………………………………………………………………

Cena przedmiotu zamówienia brutto wyniesie ……………………………………………… zł, słownie złotych: …………………………………………………………………………………

  1. Wynagrodzenie za wykonanie zamówienia jest ceną obejmującą wszystkie koszty.

 

Oświadczam, ze wypełniłem obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 lub art. 14 RODO *wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskałem w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu i zapoznałem te osoby z klauzulą informacyjną załączoną przez Starostwo Powiatowe w Kępnie do dokumentacji związanej z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie zapytania ofertowego na: „Automatyczna stacja meteorologiczna przeznaczona do Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej na terenie powiatu kępińskiego”.

 

*RODO - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE

 

 

 

……………..., dnia …….…………. r.

………………….………………………………

(podpis i pieczęć osoby upoważnionej do reprezentowania  wykonawcy)

Rejestr zmian strony Zamówienia publiczne

Podmiot udostępniający informację
Starostwo Powiatowe w Kępnie
Pierwsza publikacja
Starostwo Powiatowe w Kępnie  
Aktualizacja publikacji
   
Wytworzenie publikacji
Starostwo Powiatowe w Kępnie  
Zatwierdzenie
Starostwo Powiatowe w Kępnie  
Rejestr zmian
Drukuj
Liczba odwiedzin
205656

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl